Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnozowaniem, zapobieganiem i leczeniem wad zgryzu, nieprawidłowego ustawienia zębów oraz problemów z układem stomatognatycznym, czyli układem zębowo-szczękowo-twarzowym. Głównym celem ortodoncji jest poprawa funkcji układu stomatognatycznego oraz estetyki uśmiechu pacjenta.

Invisalign, to najbardziej zaawansowany rodzaj aparatu ortodontycznego, który jest niemalże niewidoczny. Nazwa Invisalign to połączenie anielskich słów: invisible (niewidoczny) i aligner (nakładka ortodontyczna).
Dzięki Invisalign zęby Pacjenta są ustawiane w prawidłowej pozycji w całkowicie niewidoczny sposób. Możesz bez skrępowania uśmiechać się i rozmawiać.
Invisalign jest często używany przez prezenterów telewizyjnych.

Ortodoncja jest istotna, ponieważ nieprawidłowy zgryz i ustawienie zębów mogą prowadzić do różnych problemów, takich jak trudności w jedzeniu, mówieniu, a także zwiększone ryzyko chorób dziąseł i próchnicy. Oprócz korzyści zdrowotnych, ortodoncja ma również znaczący wpływ na estetykę uśmiechu, co poprawia pewność siebie pacjenta.

W ortodoncji stosuje się różne metody i aparaty ortodontyczne, takie jak stałe aparaty na zębach, aparaty ruchome, nakładki na zęby (Invisalign) czy innego rodzaju aparaty, które pomagają korygować wady zgryzu i ustawienie zębów.

Znajdź dogodny termin, spotkaj się i odmień swój uśmiech!

Dlaczego warto wybrać leczenie ortodontyczne u dr Sobczak

W Klinikach dr Sobczak oferujemy nowoczesne i kompleksowe leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych również te przygotowujące do planowanego zabiegu chirurgicznego lub protetycznego.

Proponujemy Państwu najbardziej zaawansowany i innowacyjny system przezroczystych nakładek Invisalign. Nakładki są wykonane z inteligentnego materiału SmartTrack zapewniającego bardzo wysoki poziom przewidywalności przemieszczania się zębów do oczekiwanej przez specjalistę pozycji.

Proces leczenia krok po kroku

Zapytaj swojego lekarza ortodontę o możliwość wykonania szyn INVISALIGN dla Ciebie!

Proces leczenia rozpoczyna konsultacja, podczas której lekarz kwalifikuje Pacjenta i wykonuje prześwietlenia oraz skany cyfrowe.

Planowanie leczenia, symulacja przesuwania się zębów oraz wybór najbardziej optymalnej ilości nakładek ortodontycznych

Następnie Pacjent otrzymuje od specjalisty zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek, które musi nosić codziennie i wymieniać średnio co tydzień bądź dwa. Lekarz spotyka się z Pacjentem co sześć do ośmiu tygodni w celu monitorowania przebiegu i postępów leczenia oraz przekazania nowych nakładek.

Na koniec wymagane jest stosowanie nakładki retencyjnej stabilizującej zęby w ich nowej, idealnej pozycji.

Nakładki są praktycznie niezauważalne, co pozwala rozmawiać i śmiać się bez obaw.
Lekarz na podstawie uprzednio wykonanego badania pacjenta, modeli jego uzębienia oraz zdjęć RTG (pantomograficznego oraz cefalometrycznego) zaproponuje Państwu indywidualny plan leczenia.

 

Znajdź dogodny termin, spotkaj się i odmień swój uśmiech!

Sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

Chcesz wiedzieć więcej na temat Invisalign?

Czym jest Invisalign?

Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby, dzięki któremu na Twojej twarzy zagości wymarzony piękny uśmiech. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji na podstawie zaleceń Lekarza Invisalign. Następnie przygotowywany jest zestaw alignerów specjalnie dostosowanych do zębów konkretnego pacjenta, które stopniowo przesuwają zęby. Każdy aligner z kompletu nosi się przez około dwa tygodnie i wymienia się je na nowe, aż do uzyskania pozdanego ustawienia zębów. Plan leczenia metodą Invisalign jest przygotowywany przez Lekarza na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jakie korzyści wynikają z leczenia metodą Invisalign?

Alignery Invisalign są niemal przezroczyste. Nikt nawet nie zauważy przeziernych, gładkich aparatów Invisalign na twoich zębach, dzięki czemu możesz je nosić w każdej sytuacji każdego dnia.
Alignery można zdejmować, więc nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, które można jeść i pić. Można je zdjąć również do szczotkowania i czyszczenia zębów nicią dentystyczną, aby zachować dobrą higiene jamy ustnej.
W odróżnieniu od klasycznych stałych aparatów, alignery nie mają żadnych zamków ani drutów. To oznacza, że mniej czasu spędza się na wizytach u lekarza prowadzącego leczenie metodą Invisalign
Invisalign daje również możliwość poznania końcowego efektu i całego planu leczenia nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Czy jest to nowa metoda prostowania zębów?

W przeszłości ortodonci i dentyści przez lata stosowali u swoich pacjentów zdejmowane i stale aparaty ortodontyczne. Dzięki zastosowaniu przez firmę Align Technology komputerowej techniki 3D i możliwości personalizacji terapii wiele wad zgryzu można leczyć w systemie Invisalign. Wyjątkowe oprogramowanie ClinCheck umożliwia podgląd całego planu leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem.

lle lat istnieje firma?

Firma Align Technology, Inc., produkująca alignery Invisalign, została założona w 1997 r.

lle lat stosuje się tę technologię?

W 1945, dr HD. Kiesling przewidział, że pewnego dnia nowoczesna technologia umożliwi zastosowanie szeregu pozycjonerów, które zmuszą zęby do zmiany położenia w ramach leczenia ortodontycznego. Firma Align Technology przekuła tę wizję w rzeczywistość. Wykorzystując projektowanie komputerowe, Align Technology produkuje zestaw przezroczystych alignerów Invisalign dopasowanych do konkretnego pacjenta. Każdy aligner nosi się po kolei aby zapewnić stopniowe przemieszczanie zębów w górnym i dolnym łuku.

Ilu pacjentów leczy się metodą Invisalign?

Ponad 4 mln osób na całym świecie skorzystało z metody Invisalign Każdego dnia przybywa coraz więcej uśmiechów Invisalign

W których placówkach można leczyć się metodą Invisalign?

Invisalign jest dostępny bezpośrednio w ponad 45 krajach, w tym w USA, Kanadzie, krajach Europy, Chinach, Japonii oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Leczenie jest również osiągalne przez dystrybutorów w mniejszych krajach rozwijających się w Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce oraz w Ameryce Łacińskiej

Od czego zacząć leczenie metodą Invisalign?

Umów się na wstępną konsultację z Lekarzem Invisalign w naszej Klinice.

Jak działa metoda Invisalign?

Alignery Invisalign przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk. W odróżnieniu od tradycyjnych zamków, każdy łuk Invisalign wywiera kontrolowany nacisk nie tylko w odpowiednich miejscach, ale również odpowiednio długo. Zgodnie z założeniami leczenia Invisalign tylko niektóre zęby są przemieszczane w każdym etapie. W tej metodzie na zęby wywierany jest nacisk o odpowiedniej sile, co powoduje ich przemieszczenie do pozycji określonej przez lekarza.

Z czego wykonane są aparaty i jak wyglądają?

Alignery są w zasadzie niewidoczne i wykonane są ze specjalnego przeźroczystego materiału, opracowanego specjalnie na potrzeby systemu Invisalign. Alignery są dopasowane do konkretnego pacjenta, tak aby idealnie pasowały do zębów.

Czy mogę zwrócić się do dowolnego dentysty, aby leczyć się metodą Invisalign?

Choć leczenie metodą Invisalign może być stosowane praktycznie według dowolnej filozofi, wymagane jest specjalne szkolenie. Wszyscy ortodonci identyści zainteresowani leczeniem swoich pacjentów metodą Invisalign muszą przejść szkolenie, aby zdobyć kwalifikacje i biegłość w leczeniu różnych przypadków, zanim dostaną zgodę na rozpoczęcie leczenia Ponad 82 000 dentystów i ortodontów na całym świecie jest obecnie przeszkolonych w leczeniu metodą Invisalign. 

lle lat musi ukończyć pacjent, aby móc rozpocząć leczenie Invisalign?

Doświadczony Lekarz Invisalign może stosować tę metodę w leczeniu wad zgryzu u większości dorosłych i nastolatków, którzy marzą o piękniejszym uśmiechu. Skonsultuj się z Lekarzem Invisalign, aby upewnić się, czy metoda Invisalign Teen będzie odpowiednia dla twojego dziecka.

Galeria przypadków

REAL ARCH SOBCZAK CONCEPT

PANI IRENA, 52 lata 

Pani Irena jest bardzo pogodną osobą. Od jakiegoś czasu jednak nie mogła się uśmiechać, a spotkania ze znajomymi stawały się rzadkością. Samopoczucie pani Ireny też stawało się coraz gorsze.

Specjalistka najwyższego szczebla dr Sobczak


Autorka Sobczak Concept® – w pełni cyfrowego implantologicznego protokołu leczenia Pacjentów bezzebnych.

Pierwsza autorka niedawnych publikacji naukowych w czasopismach medycznych z łącznym wskaźnikiem Impact Factor ponad 4,5:
“An Integrated Fully Digital Prosthetic Workflow for the Immediate Full-Arch Restoration of Edentulous Patients – A Case Report”

sobczak-png

Co mówią o nas nasi Pacjenci?

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych Pacjentów.
Zachęcamy do pozostawienia opinii po wizycie!

Opinię z wizyty można u nas zostawić również w formie pisemnej!

Monika Kowalczyk
Monika Kowalczyk
2023-12-06
Klinika na bardzo wysokim poziomie. Personel bardzo profesjonalny ,kompetentny i przyjazny. Opieka nad pacjentem na 6+ Kontakt telefoniczny natychmiastowy. Zero problemów . Z całego serca i z czystym sumieniem mogę polecić klinikę Dr. Sobczak ❤️❤️❤️
justyna Linde
justyna Linde
2023-11-29
Polecam z całego serca, już od samego wejście pacjent jest otoczony indywidualna i profesjonalna opieką. Dziękuje dr. Agnieszce ze odmieniła moje życie.
Monika Nowak
Monika Nowak
2023-11-27
Wspaniałe miejsce pełne specjalistów z powołania, ktorym ufa sie od pierwszej chwili,bardzo dobre podejscie do pacjenta, uslugi wykonywane na najwyzszym poziomie .Serdecznie polecam
Mariusz Milewski
Mariusz Milewski
2023-11-14
Cudowne miejsce , przywraca piękny uśmiech . Zostanę stałą pacjentką. Już na zawsze zostanę pacjentką kliniki pani Dr Barbary Sobczak .
Marta
Marta
2023-11-13
Fantastyczny zespół w klinice dr Sobczak,profesjonalna opieka.Nareszcie mogę się uśmiechać Dziękuję za wszystko:)
krzysztof jania
krzysztof jania
2023-11-10
Bardzo Polecam Tą Klinikę, jestem juz Dwa lata po skomplikowanym zabiegu i jestem Bardzo zadowolony. Sympatyczny Personel i Najlepsi Specjaliści w Polsce.
Piotr xd
Piotr xd
2023-11-08
Serdecznie polecam klinike Dr Sobczak Pełen profesjonalizm bardzo przemiła obsługa i bardzo pomocna :)
Wioleta Niestepska
Wioleta Niestepska
2023-10-24
Polecam !!! Do Pani doktor przyjeżdżamy całą rodziną ok 80km. Do takiego specjalisty warto pokonać taką trasę. Sympatyczne Panie z recepcji, zawsze uśmiechnięte i pomocne .
Katarzyna Dymko
Katarzyna Dymko
2023-10-23
Jestem zadowolona z efektów leczenia w Klinice dr Sobczak. Zgłosiłam się ze startymi zębami, problemami ze zgryzem oraz brakami w uzębieniu. Trafiłam pod opiekę fantastycznego specjalisty – dr Dariusza RYDZA. Po zabezpieczeniu zębów szyną, rozpoczęłam leczenie implantologiczne, a następnie doktor dokonał niewielkiej odbudowy zniszczonych zębów, które zostały podniesione i wyrównane. Finalnie odzyskałam komfort w gryzieniu jedzenia a przy okazji lepszy wygląd zębów. Doktor Dariusz RYDZ jest świetnym stomatologiem – protetykiem, mistrzem w swoim fachu. Profesjonalny i przy tym bardzo życzliwy. W 100% polecam klinikę i dr Dariusza RYDZA! Plus za meloradio w tle.

PANI IRENA, 52 lata

Przed leczeniem
Po leczeniu

“Czuję się i wyglądam wspaniale. Dziękuję”

 • Jeden zabieg
 • Kilka godzin
 • Nowe życie

Pani Irena jest bardzo pogodną osobą. Od jakiegoś czasu jednak nie mogła się uśmiechać, a spotkania ze znajomymi stawały się rzadkością. Samopoczucie pani Ireny też stawało się coraz gorsze.

Zabieg Sobczak Concept® sprawił, że wszystko wróciło do normy. Odzyskała swoje życie. Teraz z przyjemnością patrzy na swój uśmiech w lustrze

Teraz ma piękne zęby, które “wyrastają” z jej własnych dziąseł !

 • Dzięki komputerowemu planowaniu, zabieg jest bardzo dokładny, rezultaty wspaniałe, a estetyka cudowna
 • Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i doświadczeniu lekarza, zabieg Sobczak Concept® jest całkowicie komfortowy.
 • Dzięki skanowaniu skanerem wewnątrzustnym cała procedura jest dokładna i szybka.
 • To wszystko przekłada się także na trwałość leczenia.

Dzięki zabiegowi Sobczak Concept® i doskonałemu planowaniu, Dr Sobczak podczas jednego zabiegu:

 • usunęła zniszczone zęby;
 • wprowadziła implanty przez zaprojektowany komputerowo szablon chirurgiczny;
 • osadziła na nich most,

który przede wszystkim:

 • nie ma sztucznych dziąseł !
 • pozwala zachować dziąsła pacjenta;
 • idealnie przylega do dziąseł, dzięki czemu nie zbierają się pod nim resztki jedzenia;
 • wygląda jak zęby;
 • funkcjonuje jak zęby;
 • jest superdokładny, bo zaprojektowany i wykonany w 100% cyfrowo.

Umów się na wizytę!

Klinika Gdańsk

Al. Grunwaldzka 505, II piętro,
80-320 Gdańsk

Klinika Radość

ul. Patriotów 245
04-852 Warszawa

Klinika Babice

ul. Okulickiego 5
05-082 Stare Babice

Umów się na wizytę!

Zadzwoń, z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Klinika Gdańsk

Al. Grunwaldzka 505, II piętro,
80-320 Gdańsk

Klinika Radość

ul. Patriotów 245
04-852 Warszawa

Klinika Babice

ul. Okulickiego 5
05-082 Stare Babice