Sobczak Concept®

Rewolucja w leczeniu implantologicznym!

Opis Metody

Bezzębie, paradontoza, stany zapalne

Czy proteza lub rozwiązania
protezo-podobne to jedyne wyjście? Już nie!

Problemy związane z brakiem zębów są bardzo uciążliwe, jednak mamy rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się smakiem ulubionych pokarmów
i pięknym, naturalnym uśmiechem.

Nie trać życia na protezy, które Cię ograniczają.

Umów się na zabieg implantologiczny Sobczak Concept®, dostępny wyłącznie w Klinikach Dr Sobczak.

Uwolnij się od protezy bez względu na wiek.

Zabieg implantologiczny Sobczak Concept®

  • Jeżeli masz protezę;

  • Jeżeli Twoje zęby się ruszają lub już zaczęły wypadać;

  • Jeżeli masz paradontozę;

  • Jeżeli masz liczne stany zapalne;


    Mamy rozwiązanie, które uchroni Cię przed protezami.

Ten zabieg przyniesie Ci normalność, nową jakość życia, pełną radości i pewności siebie.

• Bez sztucznych dziąseł,

• Bez redukcji kości,

• Idealnie dopasowane,

• Komputerowe planowanie,

• Tylko kilka godzin – zmiana na całe życie,

• Sobczak Concept® – Twoje trzecie zęby.

Skąd problemy z zębami?

Za utratę zębów odpowiadają różne czynniki, między innymi:

Paradontoza (choroby przyzębia), która jest chorobą genetyczną. Nie zależy od wieku, pochodzenia, czy dbania o zęby. Organizm traktuje zęby jako ciało obce, którego należy się pozbyć. Dlatego powstają zaniki kości wokół zębów. W wyniku tego procesu zęby zaczynają się ruszać, a następnie wypadać.

Stany zapalne powstają w kości z powodu bakterii, które zainfekowały ząb. Jeżeli ząb nie zostanie w porę wyleczony, bakterie przedostają się do korzenia zęba, a następnie do kości niszcząc ją.

Urazy mechaniczne, czyli silne uderzenie, np. w czasie wypadku.

Choroba okluzyjna i bruksizm spowodowane są niepoprawnym zgryzem i przeciążeniami zębów. W przypadku bruksizmu – przeciążenie spowodowane silnym zaciskaniem zębów, czasami nieświadomym – we śnie.

Przed i Po

Pani Elżbieta, 60 lat

Implantologiczna rewolucja w Twojej jamie ustnej

Sobczak Concept® to najnowszy protokół leczenia implantologicznego, dostępny wyłącznie w Klinikach Dr Sobczak, dedykowany pacjentom bezzebnym, lub pacjentom, których zębów nie da się już uratować. Powstał m.in. dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie implantologii i protetyki.

Obejmuje pełny proces diagnostyczny i terapeutyczny, począwszy od procesu kwalifikacji, poprzez zabieg implantologiczny, aż po kompleksową opiekę pozabiegową. Pomożemy Ci przywrócić normalność i pewność siebie.

W zaledwie kilka godzin możesz skutecznie i komfortowo odzyskać uśmiech i cieszyć się smakiem ulubionych potraw, bez względu na wiek.

Zabieg Sobczak Concept® to zabieg, który jest komfortowy, minimalnie inwazyjny, zaplanowany komputerowo i wykonany przez wysoko wykwalifikowanych lekarzy.

Nie trać życia na protezy, które Cię ograniczają.

Sobczak Concept sprawi, że poczujesz się młodo duchem i ciałem.

System ratalny na dogodnych warunkach!

Zabieg implantologiczny Sobczak Concept® już od 2250 zł miesięcznie!*

* (Dowiedz się więcej w rozmowie z Opiekunem Pacjenta w naszej Klinice)

Czy zabieg Sobczak Concept® jest dla mnie?

Jeśli odczuwasz dolegliwości opisane w powyższym artykule – nie czekaj! Umów się na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu. Leczenie bezzębia wg. protokołu Sobczak Concept® jest szybkie, całkowicie bezpieczne i daje fantastyczne rezultaty. Nie pozwól by problem bezzębia, z ktorym zmaga się ponad 9 milionów pacjentów w Polsce, odebrał Ci radość z życia.

Jak powstał protokół leczenia
Sobczak Concept®?

W 2015 roku, na wizytę do Dr Barbary Sobczak trafiła młoda, 28-letnia Pacjentka. Po badaniu okazało się, że wszystkie zęby, a raczej ich korzenie są do usunięcia. Szok i trauma dla każdego Pacjenta, a szczególnie dla tak młodego.

Doktor nie wyobrażała sobie skazywania Pacjentki na noszenie protezy, ani na powszechnie stosowany protokół leczenia, który zakłada osadzenie na implantach mostu ze sztucznymi dziąsłami. Aby jednak taki most przykręcić do implantów, trzeba najpierw zredukować kość Pacjenta, żeby na owe sztuczne dziąsła zrobić miejsce

Doktor Sobczak postanowiła dać naszej młodej Pacjentce to, co tylko można najlepszego. To, co sama chciałaby mieć będąc w jej sytuacji – trzecie zęby, wyrastające z jej własnych dziąseł. Wyglądające jak zęby, funkcjonujące jak zęby i przylegające szczelnie do dziąseł Pacjentki.

Sobczak Concept® nie zakłada redukcji kości, ale zawsze opiera się na jej zachowaniu i odbudowie, gdy jest jej zbyt mało.

Kilka miesięcy później okazało się, że nikt na świecie nie leczy pacjentów w taki sposób. Dr Sobczak zaczęła prowadzić szkolenia i wykłady ze swojej metody, która została doceniona przez lekarzy i pacjentów z całego świata.

Obecnie Sobczak Concept® jest w 100% cyfrowym protokołem leczenia. Wykorzystuje skanery wewnątrz ustne, nawigację komputerową do wprowadzania implantów, cyfrowe projektowanie uśmiechu oraz drukarki 3D i 5-osiowe frezarki Full HD. Dzięki temu wszystko trwa zaledwie kilka godzin i jest niezwykle dokładne.

Jedna informacja ze sprawdzonego źródła jest warta więcej niż tysiąc z nieznanego.​

FAQ - najczęściej zadawane pytania​

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Sobczak Concept®?
Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ile to kosztuje?

Koszt odbudowy wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie metodą Sobczak Concept® jest ustalany indywidualnie z lekarzem podczas bezpłatnej konsultacji. Podczas konsultacji wykonywane jest badanie stanu zdrowia jamy ustnej Pacjenta oraz tomografia komputerowa i skan wykonany skanerem wewnątrzustnym. Na podstawie tych badań, lekarz planuje leczenie. W specjalnym progranie planuje pozycje implantów, ich grubość, długość oraz kąt nachylenia, a także szablon chirurgiczny, przez który implanty zostaną wprowadzone dokładnie w zaplanowane przez lekarza miejsca. Podczas konsultacji Pacjent otrzymuje dokładny koszt leczenia w jego konkretnym przypadku. Cena obejmuje planowanie, wykonanie szablonu chirurgicznego, wprowadzenie implantów, łączniki protetyczne oraz most tymczasowy Sobczak Bridge™, który jest projektowany i wykonany w 100% cyfrowo w naszym własnym laboratorium protetycznym.

Ile czasu trwa leczenie metodą Sobczak Concept®?

Czas leczenia metodą Sobczak Concept® wynosi od 3 do 7 godzin. Zazwyczaj po ok. 1-3 godzinach od zakończenia części chirurgicznej, Pacjent może użytkować most tymczasowy.

Jaka jest różnica pomiędzy metodą Sobczak Concept®, a innymi metodami leczenia?

Sobczak Concept®

Inne metody
Zabieg planowany cyfrowo indywidualnie dla Pacjenta Pacjent jest “dostosowywany” do zabiegu poprzez np. redukcję kości
Czas zabiegu wraz osadzeniem na implantach mostu Sobczak Bridge™, to zazwyczaj ok. 3 – 6 godzin Czas zabiegu – ???

Implanty wprowadzane są bardzo precyzyjnie przez szablon chirurgiczny.

Superdokładny wycisk cyfrowy, wykonany skanerem wewnątrzustnym, przenosi sytuację w jamie ustnej Pacjenta prosto naszego laboratorium protetycznego

Pobierany jest klasyczny wycisk masą wyciskową
Odbudowa protetyczna – most Sobczak Bridge™ Inna odbudowa protetyczna – najczęciej proteza na implantach
Nie ma sztucznych dziąseł Most stanowi proteza, która jest osadzona na implantach
Wygląda i funkcjonuje jak zęby
Pozwala zachować dziąsła Pacjenta i idealnie do nich przylega
Superdokładny, bo zaprojektowany i wykonany w 100% cyfrowo

 

Dlaczego Sobczak Bridge™?

Sobczak Bridge™

Nie ma sztucznych dziąseł; Pozwala zachować dziąsła Pacjenta i idealnie do nich przylega; Wygląda jak zęby; Funkcjonuje jak zęby; Super-dokładny, bo zaprojektowany i wykonany w 100% cyfrowo.

Do czego prowadzi brak zęba?

Zęby trzonowe znajdujące się z tyłu naszej jamy ustnej pozwalają nam sprawnie gryźć pokarm i stabilizują wszystkie pozostałe zęby. Ich utrata odbiera oparcie kontaktującym zębom pozbawiając je naturalnej podpory, a w konsekwencji stabilizacji przez co te zaczynają się ruszać i przesuwać w kierunku luki. Długi czas funkcjonowania bez uzupełnienia protetycznego zwłaszcza przy braku kilku zębów może uniemożliwić ich późniejsze zastąpienie. Dodatkowo należy pamiętać, że zdrowe zęby stymulują kość i dziąsła zapobiegając tym samym zanikowi kości i opadaniu dziąsła. Istotna jest również kwestia estetyczna ponieważ zapadająca się kość sprawia, że podporę tracą wargi i policzki zapadając się i obiwsając. Zmianie ulegają także przyzwyczajenia żywieniowe. Im więcej zębów brakuje, tym większej ilości pokarmów unikamy obawiając się trudności związanych z ich przeżuwaniem. Wszystkie te czynniki pokazują jak ważne jest uzupełnienie nawet pojedynczych braków w celu uniknięcia postępujących negatywnych konsekwencji. 

Czym jest implant?

Implant to nowy korzeń zęb. Jest wykonany z tytanu, który zrasta się z kością tak, jak złamana kończyna i jest traktowany przez organizm jak jego integralna część.

Czym jest uzupełnienie protetyczne?

W przypadku Sobczak Concept® uzupełnieniem protetycznym jest most mocowany do implantów, który ma na celu zastąpienie brakujących lub wymagających usunięcia zębów. W przypadku tradycyjnego mostu, opartego na zębach Pacjenta, lekarz musi opracować sąsiadujące z luką zdrowe zęby w celu przygotowania filarów podparcia. Jednym z elementów, które odróżniają wykonywaną przez nas metodę od innych rozwiązań jest dobór materiałów. Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości ceramikę i podbudowy nie odróżniające się barwą i fakturą od tych, które możemy zauważyć na zdrowych zębach. Bardzo często stomatolodzy korzystają z uzupełnień z podbudową metalową, co z upływem czasu może doprowadzić do odsłonięcia przy dziąśle nieestetycznej, ciemniejszej linii metalu. To jeden z wielu powodów, dla których proponujemy tylko mosty pełnoceramiczne.

Kiedy stosuje się implanty?

Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w specjalnie przygotowanych stronach dotyczących zastosowania implantów w przypadku:

  • braków jednozębowych
  • braków wielozębowych
  • braków całkowitych 

Jakie zalety niesie za sobą zastosowanie implantu?

Uzupełnienia oparte na implantach stomatologicznych są niezwykle trwałe. Pozwalają na użytkowanie przez wiele lat, a przy zachowaniu odpowiedniej higieny i zasad użytkowania nawet do końca życia. Nie powodują konieczności szlifowania sąsiadujących zdrowych zębów, a ich utrzymanie w czystości jest tak samo proste, jak zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich biokompatybilnych materiałów ludzki organizm akceptuje je bez problemu umożliwiając bezproblemowe jedzenie i mówienie. Nowe zęby zachowują się dokładnie tak, jak prawdziwe, a ich wygląd jest zdrowy i w pełni naturalny. 

Kiedy najlepiej uzupełnić brak zębowy?

Zdecydowanie jak najszybciej po utracie zęba! Odbudowa we właściwym czasie pozwoli zapobiec nieprzyjemnym konsekwencjom i dalszym powikłaniom, które mają ogromny wpływ na pozostałe zdrowe zęby.

Co oznacza miękka dieta? Co mogę jeść po zabiegu Sobczak Concept®?

Specjalnie dla Państwa opracowaliśmy we współpracy z dietetykiem Zalecenia dietetyczne oraz przykładowe Przepisy na śniadanie, obiad, kolację oraz na małe przekąski. Smacznego:)

Dlaczego nie proteza?

Wielu Pacjentów jest zmuszonych do noszenia protez. Jednak przeszkadza im ogromny dykomfort związany z bólem, silnym odruchem wymiotnym albo po prostu wstydem. Wielu z nich nie nosi ich wcale, albo tylko wtedy, gdy już naprawdę nie mają innego wyjścia. Posiadanie protezy wpływa negatywnie na samopoczucie człowieka, często wykluczając go z życia społecznego.

Pacjenci, którzy korzystają z protez często narzekają na dokuczające resztki pokarmowe zalegające pod protezą, przez co może dojść do powstania odleżyn, które u większości powodują ból. Ucisk na tkanki, spowodowany użytkowaniem protezy prowadzi do stanów zapalnych w jamie ustnej, zaś dłuższe użytkowanie prowadzi do zaniku kości. To sprawia, że proteza przestaje pasować i zaczyna się ruszać, powodując jeszcze większy dyskomfort. Potrzebne jest potem ponowne dopasowanie protezy do nowych warunków, ale i tak później to wszystko się powtarza. Aż proteza nie ma się już na czym trzymać, a kości pozostaje na tyle mało, że w wielu przypadkach implantów nie da się już wprowadzić, albo potrzebne są dodatkowe zabiegi odbudowy kości.

Niedopasowana proteza zwiększa dyskomfort codziennego życia, negatywnie wpływając na jedzenie, mówienie. Dlatego też wybór protezy powinien być ostatecznością po sprawdzeniu wszystkich dostępnych alternatyw.

Najlepszym obecnie rozwiązaniem, najbardziej zbliżonym do naturalnych zębów, są implanty. Dzięki nim można odbudować zarówno pojedyncze braki zębowe, jak również wszystkie zęby. W przypadku bezzębia, zabieg Sobczak Concept® może przywrócić zęby, o których Pacjenci marzą. Zęby, które „wyrastają” z ich własnych dziąseł.

• Dzięki komputerowemu planowaniu, zabieg jest bardzo dokładny, rezultaty wspaniałe, a estetyka cudowna;
• Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i doświadczeniu lekarza, zabieg Sobczak Concept® jest całkowicie komfortowy.
• Komputerowa dokładność i szybkość.
• To wszystko przekłada się także na trwałość leczenia.

Dzięki zabiegowi Sobczak Concept® i doskonałemu planowaniu, podczas jednego zabiegu możliwe jest:

• usunięcie zniszczonych zębów;
• usunięcie stanów zapalnych, które powodują ból;
• wprowadzenie implantów;
• osadzenie na nich mostu,

który przede wszystkim:

• nie ma sztucznych dziąseł;
• pozwala zachować dziąsła pacjenta;
• idealnie przylega do dziąseł, dzięki czemu nie zbierają się pod nim resztki jedzenia;
• wygląda jak zęby;
• funkcjonuje jak zęby;
• jest superdokładny, bo zaprojektowany i wykonany w 100% cyfrowo!

Inwestycja w piękny uśmiech to pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Co mówią o nas nasi Pacjenci?

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych Pacjentów.
Zachęcamy do pozostawienia opinii po wizycie!

Opinię z wizyty można u nas zostawić również w formie pisemnej!

Sandra
Sandra
2024-06-29
Bardzo dziękuję Pani dr Sobczak- nie tylko za to że jest dobrym lekarzem- bo lekarzy, dobrych specjalistów zapewne jest wielu. Szczególnie dziękuję za to że Pani dr Sobczak jest wyjątkową osobą, która życzliwością, profesjonalizmem oraz niesamowitym człowieczeństwem otacza swoich pacjentów. U. D.❤️
Klaudia
Klaudia
2024-06-22
Bardzo dziękujemy Klinice Sobczak Radość za piękny uśmiech. Całe wprowadzenie do leczenia, obsługa oraz same wykonanie stałego uzębienia metodą Sobczak Concept oceniam najlepiej jak się da! Z całego serca polecam i pozdrawiam! Do zobaczenia na kontroli :)
Anna Klaś
Anna Klaś
2024-06-02
Witam, Pamiętam, jak jeszcze z mężem oglądaliśmy metamorfozy pani doktor Barbary Sobczak i rozmawialiśmy, że jeżeli kiedykolwiek będziemy w sytuacji braku uzębienia to chcielibyśmy właśnie to zrobić w tej Klinice. Pani doktor Barbara Sobczak zawsze uśmiechnięta, miła, kompetentna, życzliwa taka "swoja babka". I stało się 25 marca 2024r. trafiłam właśnie do Kliniki Radość pani doktor Barbary Sobczak. Trochę się obawiałam jak to będzie, z dużą nieśmiałością przekroczyłam próg Kliniki i tak jak sobie wyobrażałam, zostałam przyjęta bardzo miło. Panie w recepcji mile, uśmiechnięte zajęły się mną, wszystko objasnily, wytłumaczyły, podtrzymywały na duchu. W tym dniu miałam konsultację u pani doktor Barbary Sobczak i nie pomyliłam się co do pani doktor. Przywitała mnie uśmiechnięta, pełna empatii i profesjonalizmu, czułam jakbyśmy znały się od zawsze. 29 marca 2024r. po niebolesnym 4 godzinnym zabiegu otrzymałam "trzecie zęby". Wszystko przebiegało pomyślnie, teraz jestem pacjentką tej wspaniałej Kliniki i tak już zostanie. Serdecznie dziękuję za wszystko wszystkim pracownikom, jest to taki zespół którego każdy by sobie życzył (od pań w recepcji po asystentki, opiekunów pacjentów i lekarzy), a panią doktor Barbarę mocno ściskam. Klinikę Radość pani doktor Barbary Sobczak z czystym sercem polecam, to najlepsze co mnie spotkało. Pozdrawiam i bardzo dziękuję, Zachwycona pacjentka:))
Jarosław Czarnecki
Jarosław Czarnecki
2024-05-28
Moje doświadczenia z procesu leczenia są bardzo pozytywne i w skali od 1 do 5 gwiazdek dałbym 6 :-). Jestem bardzo zadowolony , szczególnie z tego jak wygląda obecnie moje uzębienie . I pragnę dodać ze spotkałem się w klinice z bardzo miłą i serdeczna atmosferą. Opieka nad pacjentem była na najwyższym poziomie. Natychmiast reagowano na zgłoszone przeze mnie problemy. I przede wszystkim profesjonalizm i kompetencje Pań , które się mną zajmowały a raczej powinienem napisać leczyły. Bardzo dziękuję za wszystko i z przyjemnością spotkam się ponownie na wizytach kontrolnych. Serdecznie pozdrawiam cały personel kliniki. Z poważaniem. Jarosław Czarnecki
Marcin Sorroka
Marcin Sorroka
2024-05-20
Top of the world!Wszystko,absolutnie wszystko na najwyższym poziomie; Super profesjonalna a przy tym autentycznie empatyczna,przemiła załoga(wszyscy z którymi miałem przyjemność mieć kontakt podczas leczenia zaczynając od dziewczyn z recepcji a kończąc na samej Pani Dr.Sobczak).Klinika technologicznie jest naprawdę w XXlw,cały zabieg"Sobczak Concept"praktycznie bezbolesny a zmiana komfortu i wygody życia jest nie do opisania!! Znikają kompleksy i przeróżne "demony"zwiazane ze slabymi,chorymi zębami.Naprawdę,otwarcie na świat 2.0!!Każdy kto toczy nierówną,skazaną na porażkę walkę o własny ładny uśmiech powinien tutaj trafić.Sam byłem sceptyczny ale faktycznie po pierwszej wizycie wychodzi się już odmienionym!!Ogromne dzięki dla całej Kliniki Sobczak,składam wyrazy olbrzymiego szacunku życząc wszystkiego najlepszego!!(Szczególne pozdrowienia dla Pani Patrycji opiekunki pacjenta i dla Pana Dr.Rydza w którego ręce miałem przyjemność trafić).
Adam Wójcik
Adam Wójcik
2024-05-16
Uważam że jest to najlepsza Klinika na Świecie. Od samego początku zostałem objęty opieką na najwyższym poziomie przez co czułem Siẹ bardzo komfortowo, można powiedzieć jak w domu. Leczenie Zębów przebiegło bardzo profesjonalnie, Każdy zabieg był bezbolesny i bardzo przyjemny. Dzięki Klinice Dr Sobczak znów zacząłem Siẹ Uśmiechać. Zostane pod opieką juz z nim do końca Życia. I gdybym mial cofnąć Czas i jeszcze raz wybrac Klinike która będzie leczyć Moje Zęby dokonałbym jeszcze raz Klinike Dr Sobczak w Radości. Szczególnie chciałbym pozdrowić Panią Anete i Panią Magde które Witają nas Piẹknymi Uśmiechami na samym wejściu do Kliniki, co sprawia że od razu czujemy Siẹ w tym miejscu rewelacyjnie :) Panie są zawsze Uśmiechnięte, Pomocne, Życzliwe I co najważniejsze zawsze Pięknie wyglądają. Opiekowały Się Mną od samego poczatku do samego Końca. Ściskam Gorąco I do zobaczenia :)
Danuta Nowotniak
Danuta Nowotniak
2024-05-16
Bardzo miła obsługa.Persobel na wysokim poziomie Rodzinna atmosfera. Dr Sobczak i jej Mąż jak najlepsi przyjaciele .
Agnieszka Budka
Agnieszka Budka
2024-05-09
Z pełną odpowiedzialnością polecam Klinikę w Radości. Współpraca z Doktorem Rydzem oraz Panią Anetą (opiekunką stomatologiczną) to strzał w dziesiątkę. Państwo pełni cierpliwości, zrozumienia i uśmiechu, a efekty pracy Doktora Rydza przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Dzięki Doktorowi oraz współpracującemu zespołowi, mam piękny, zdrowy uśmiech najwyższej klasy, a dzięki Pani Anecie - najlepszemu organizatorowi tej przygody - wszystko sprawnie i szybko dobiegło końca. Dziękuję! :))
Alicja Gracz
Alicja Gracz
2024-05-06
Polecam Klinikę dr Sobczak. Sympatyczny i wyjątkowy zespół lekarzy i obsługi medycznej profesjonalnie przywraca i dba o piękny uśmiech. Otrzymałam szczegółowy plan leczenia i wszystkie niezbędne informacje. Dziękuję za wszystko. Zawsze wybieram tę Klinikę.

Umów się na wizytę!

Klinika Gdańsk

Al. Grunwaldzka 505, II piętro,
80-320 Gdańsk

Klinika Radość

ul. Patriotów 245
04-852 Warszawa

Klinika Babice

ul. Okulickiego 5
05-082 Stare Babice

Umów się na wizytę!

Zadzwoń, z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Klinika Gdańsk

Al. Grunwaldzka 505, II piętro,
80-320 Gdańsk

Klinika Radość

ul. Patriotów 245
04-852 Warszawa

Klinika Babice

ul. Okulickiego 5
05-082 Stare Babice