Flat Preloader Icon

Czym jest implantologia?

Implantologia stomatologiczna ma na celu przywrócenie funkcji żucia i estetyki u pacjentów po utracie jednego lub wielu zębów. Implanty stomatologiczne są trwałe i stabilne oraz wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby. Dzięki postępom w tej dziedzinie stomatologii możliwe jest rozwiązywanie różnych problemów związanych z utratą zębów, takich jak problemy z jedzeniem, wymowa czy kompleksy estetyczne.

Implantologia stomatologiczna jest efektywnym rozwiązaniem dla osób z utraconymi zębami, które chcą odzyskać pełną funkcję jamy ustnej i piękny uśmiech.

Leczenie implantologiczne składa się z dwóch etapów:

1 etap to część chirurgiczna

Polega na wprowadzeniu implantu, czyli nowego korzenia zęba, wykonanego z tytanu, który zrasta się z kością tak, jak złamana kończyna.

2 etap to część protetyczna

Polega odbudowie kształtu, funkcji oraz koloru szkliwa zęba na wprowadzonym wcześniej implancie.

Znajdź dogodny termin, spotkaj się i odmień swój uśmiech!

Natychmiastowe obciążenie

U większości Pacjentów możliwe jest wykonanie zabiegu natychmiastowej implantacji z natychmiastowym obciążeniem. Oznacza to, że podczas jednej wizyty, zaraz po usunięciu zęba, lekarz może jenoczasowo wprowadzić implant w miejsce po usuniętym zębie i odbudować na nim nową koronę zęba. Dzięki temu estetyka uśmiechu jest zachowana, a Pacjent może opuścić naszą Klinikę z nowym zębem na świeżo wprowadzonym implancie.

Bezzębie całkowite - Tylko protokół Sobczak Concept®

Jest to najbardziej zaawansowane i najbardziej estetyczne rozwiązanie dla Pacjentów, którzy nie mają zębów wcale lub te, które mają nie nadają się już do uratowania.

Zabieg metodą Sobczak Concept® przywraca nowy, piękny uśmiech oraz swobodę i poczucie braku jakiejkolwiek sztuczności. Poczucie własnych, trzecich zębów, które dosłownie wyrastają z dziąseł Pacjenta.

Dzięki zabiegowi Sobczak Concept® i doskonałemu planowaniu, lekarz podczas jednego zabiegu może:

1.

usunąć zniszczone zęby, jeżeli jest taka konieczność

2.

wprowadzić implanty przez zaprojektowany komputerowo szablon chirurgiczny

3.

osadzić na nich most, który przede wszystkim:

• nie ma sztucznych dziąseł! •

• wygląda jak zęby •

• pozwala zachować dziąsła pacjenta •

• funkcjonuje jak zęby •

• jest superdokładny, bo zaprojektowany
i wykonany w 100% cyfrowo w naszym własnym laboratorium protetycznym! •

• idealnie przylega do dziąseł, dzięki czemu nie zbierają się pod nim resztki jedzenia •

Znajdź dogodny termin, spotkaj się i odmień swój uśmiech!

Braki wielozębowe

Zaletą mostów osadzonych na implantach jest to, że zdrowe zęby sąsiadujące z brakującym zębem lub brakującymi zębami pozostają nietknięte. Filarami dla takiego mostu są właśnie implanty. Pozwala to na uzyskanie stabilnego leczenia i zachowanie pełnej i zdrowej tkanki kostnej. Ponadto implant pełni rolę podparcia dla korony przenosząc wszelkie siły powstałe w wyniku gryzienia na kość co zapobiega jej resorpcji, czyli zanikaniu co jest naturalne przy brakach zębowych.

Braki jednozębowe

Leczenie implantologiczne pozwala zastąpić brakujący ząb implantem. Dzięki temu uzyskujemy wieloletnią stabilność i pełną naturalność rozwiązania ponieważ implanty funkcjonują w jamie ustnej w sposób maksymalnie zbliżony do ich naturalnego anatomicznego odpowiednika.

Implant zastępuje brakujący korzeń zęba pozostawiając sąsiadujące zdrowe zęby nietknięte. Działa jako podparcie dla korony przenosząc siły gryzienia na kość zapobiegając jej zanikowi.

Implantologia u dr Sobczak

 
W leczeniu naszych Pacjentów nie idziemy na ustępstwa. Używamy wyłącznie najlepszych i najczystszych implantów z ponad 60-letnią tradycją. Jako lider leczenia implantologicznego w Polsce gwarantujemy najwyższy poziom leczenia.
 

Galeria przypadków

REAL ARCH SOBCZAK CONCEPT

PANI MAŁGORZATA 53 lat

Uśmiech idealny zdefiniowany w jeden dzień.
Pani Małgorzata miała protezę. Nie mogła z tego powodu patrzeć w lustro.

sobczak-png

Specjalistka najwyższego szczebla dr Sobczak


Autorka Sobczak Concept® – w pełni cyfrowego implantologicznego protokołu leczenia Pacjentów bezzebnych.

Pierwsza autorka niedawnych publikacji naukowych w czasopismach medycznych z łącznym wskaźnikiem Impact Factor ponad 4,5:
“An Integrated Fully Digital Prosthetic Workflow for the Immediate Full-Arch Restoration of Edentulous Patients – A Case Report”

Zobacz nasze wszystkie
usługi stomatologiczne

Stomatologia
zachowawcza

Protetyka stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Endodoncja - leczenie kanałowe

Badanie z planem leczenia

Higienizacja

Tomografia komputerowa CBCT

Implantologia

Ortodoncja

Co mówią o nas nasi Pacjenci?

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych Pacjentów.
Zachęcamy do pozostawienia opinii po wizycie!

Opinię z wizyty można u nas zostawić również w formie pisemnej!

Pp Pp
Pp Pp
2023-09-17
Cudowna obsługa, wspaniali lekarze! Polecam!!!!!!!! Ja znów się mogę pięknie uśmiechać. Dziękuje! ❤️🥰
Beate Cybulska
Beate Cybulska
2023-09-05
Nowe zeby…..duzy Problem..podobno bolesny….w klinice Dr Sobczak…duza przyjemnosc…i bezbolesna…recepcja, zabieg, final….rewelacja….ze spokojem, wielkim zaangazowaniem…profesionalizm na swiatowym poziomie…w ciagu kilku godzin…bez zastrzezen….z wielka doza empatii….
jaroslaw czerwinski
jaroslaw czerwinski
2023-09-01
Serdecznie polecamy klinike dr Sobczak Pelny profesjonalizm Wspaniala obsluga Zdecydowanie warto
Mateusz Pieniak
Mateusz Pieniak
2023-09-01
Po latach pokonałem strach do dentystów! Super klinika i fachowa pomoc.
Katarzyna Przydryga (ViviOli)
Katarzyna Przydryga (ViviOli)
2023-08-29
Dr Sobczak i Dr Dyptuła wymieniły moje stare, nieszczelne korony na przepiękne dzieła sztuki! Teraz już ciągle się uśmiecham i kocham moje zdjęcia! Kocham siebie🤩
Joanna Ka
Joanna Ka
2023-08-29
Jestem wiernym i bardzo zadowolonym pacjentem! Serdecznie polecam szczególnie dr Dyptułę, ale też cały zespół.
Agata Łapińska
Agata Łapińska
2023-08-25
To miejsce przywraca piękny uśmiech pacjentom, w doskonałych warunkach, z profesjonalnym personelem i świetnym zapleczem sprzętowym. Trafiłam tutaj trochę przez przypadek ale razem z całą Rodziną zostaniemy pacjentami Kliniki już na zawsze. Jeszcze nigdzie nie zostałam potraktowana z takim szacunkiem, otoczona zostałam opieką a mój problem był ogromny i wiązał się z wizytami w Klinice przynajmniej raz w tygodniu przez 8 miesięcy. Absolutnie dziękuję za mój piękny uśmiech, odzyskaną wiarę w siebie Panu Doktorowi Rydzowi. Z niezwykłą cierpliwością, wrażliwością sprawił, że znowu się szeroko uśmiecham. Profesjonalista w każdym calu, doskonały fachowiec ale też fantastyczny lekarz. Za przygotowanie wyceny, poprowadzenie przez cały proces dziekuję Pani Piątek i zespołowi wszystkich Pan na recepcji. Zawsze mogłam liczyć na zrozumienie, cierpliwość, uśmiech i radę. Mówi się że nie kocha się chirurgów ale jak się pozna Panią dr Przybysz to człowiek zmienia zdanie:) Nawet implanty bolą trochę mniej:) dziękuję wszystkim Panią Asystentkom, które zawsze były obok- gotowe do pomocy. Naprawdę nie mam słów żeby wyrazić wdzięczność całemu personelowi Kliniki dr Sobczak. Przesyłam ukłony Agata Łapińska
Aleksandra Palikot
Aleksandra Palikot
2023-08-22
Świetna opieka i atmosfera. Klinika spełniła moje oczekiwania, polecam!
Tajka96
Tajka96
2023-08-21
Profesjonalna opieka, sympatyczna atmosfera. Bardzo polecam!