Sobczak Concept®

Rewolucja w leczeniu implantologicznym!

Zabieg implantologiczny Sobczak Concept® może być dla Ciebie jeżeli:

  • korzystasz z protezy,

  • twoje zęby się ruszają,
    lub już zaczęły wypadać

  • masz stwierdzoną paradontozę,

  • posiadasz liczne stany zapalne

 

Skontaktuj się z nami i znajdźmy wspólnie rozwiązanie! 

Ten zabieg przyniesie Ci normalność, nową jakość życia, pełną radości i pewności siebie.

 

• Bez sztucznych dziąseł,

• Bez redukcji kości,

• Idealnie dopasowane,

• Komputerowe planowanie,

• Tylko kilka godzin – zmiana na całe życie,

• Sobczak Concept® – Twoje trzecie zęby.

Uwolnij się od protezy bez względu na wiek

Bezzębie, paradontoza, stany zapalne

Czy proteza lub rozwiązania
protezo-podobne to jedyne wyjście? Już nie!

Problemy związane z brakiem zębów są bardzo uciążliwe, jednak mamy rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się smakiem ulubionych pokarmów
i pięknym, naturalnym uśmiechem.

Nie trać życia na protezy, które Cię ograniczają.

Umów się na zabieg implantologiczny Sobczak Concept®, dostępny wyłącznie w Klinikach Dr Sobczak.

Technologia która stoi za Sobczak Concept

Obecnie Sobczak Concept® jest w 100% cyfrowym protokołem leczenia. Wykorzystuje skanery wewnątrzustne, nawigację komputerową do wprowadzania implantów, cyfrowe projektowanie uśmiechu oraz drukarki 3D i 5-osiowe frezarki Full HD. Dzięki temu wszystko trwa zaledwie kilka godzin i jest niezwykle dokładne.

Czy zabieg Sobczak Concept® jest dla mnie?

Jeśli odczuwasz dolegliwości opisane w powyższym artykule – nie czekaj! Umów się na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu. Leczenie bezzębia wg. protokołu Sobczak Concept® jest szybkie, całkowicie bezpieczne i daje fantastyczne rezultaty. Nie pozwól by problem bezzębia, z ktorym zmaga się ponad 9 milionów pacjentów w Polsce, odebrał Ci radość z życia.

Jak metoda Sobczak Concept zmienia uśmiechy

Pani Elżbieta, 60 lat

Jak powstał protokół leczenia
Sobczak Concept®?

W 2015 roku, na wizytę do Dr Barbary Sobczak trafiła młoda, 28-letnia Pacjentka. Po badaniu okazało się, że wszystkie zęby, a raczej ich korzenie są do usunięcia. Szok i trauma dla każdego Pacjenta, a szczególnie dla tak młodego.

Doktor nie wyobrażała sobie skazywania Pacjentki na noszenie protezy, ani na powszechnie stosowany protokół leczenia, który zakłada osadzenie na implantach mostu ze sztucznymi dziąsłami. Aby jednak taki most przykręcić do implantów, trzeba najpierw zredukować kość Pacjenta, żeby na owe sztuczne dziąsła zrobić miejsce

Doktor Sobczak postanowiła dać naszej młodej Pacjentce to, co tylko można najlepszego. To, co sama chciałaby mieć będąc w jej sytuacji – trzecie zęby, wyrastające z jej własnych dziąseł. Wyglądające jak zęby, funkcjonujące jak zęby i przylegające szczelnie do dziąseł Pacjentki.

Sobczak Concept® nie zakłada redukcji kości, ale zawsze opiera się na jej zachowaniu i odbudowie, gdy jest jej zbyt mało.

Kilka miesięcy później okazało się, że nikt na świecie nie leczy pacjentów w taki sposób. Dr Sobczak zaczęła prowadzić szkolenia i wykłady ze swojej metody, która została doceniona przez lekarzy i pacjentów z całego świata.

Co mówią o nas nasi Pacjenci?

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych Pacjentów.
Zachęcamy do pozostawienia opinii po wizycie!

Monika Kowalczyk
Monika Kowalczyk
2023-12-06
Klinika na bardzo wysokim poziomie. Personel bardzo profesjonalny ,kompetentny i przyjazny. Opieka nad pacjentem na 6+ Kontakt telefoniczny natychmiastowy. Zero problemów . Z całego serca i z czystym sumieniem mogę polecić klinikę Dr. Sobczak ❤️❤️❤️
justyna Linde
justyna Linde
2023-11-29
Polecam z całego serca, już od samego wejście pacjent jest otoczony indywidualna i profesjonalna opieką. Dziękuje dr. Agnieszce ze odmieniła moje życie.
Monika Nowak
Monika Nowak
2023-11-27
Wspaniałe miejsce pełne specjalistów z powołania, ktorym ufa sie od pierwszej chwili,bardzo dobre podejscie do pacjenta, uslugi wykonywane na najwyzszym poziomie .Serdecznie polecam
Mariusz Milewski
Mariusz Milewski
2023-11-14
Cudowne miejsce , przywraca piękny uśmiech . Zostanę stałą pacjentką. Już na zawsze zostanę pacjentką kliniki pani Dr Barbary Sobczak .
Marta
Marta
2023-11-13
Fantastyczny zespół w klinice dr Sobczak,profesjonalna opieka.Nareszcie mogę się uśmiechać Dziękuję za wszystko:)
krzysztof jania
krzysztof jania
2023-11-10
Bardzo Polecam Tą Klinikę, jestem juz Dwa lata po skomplikowanym zabiegu i jestem Bardzo zadowolony. Sympatyczny Personel i Najlepsi Specjaliści w Polsce.
Piotr xd
Piotr xd
2023-11-08
Serdecznie polecam klinike Dr Sobczak Pełen profesjonalizm bardzo przemiła obsługa i bardzo pomocna :)
Wioleta Niestepska
Wioleta Niestepska
2023-10-24
Polecam !!! Do Pani doktor przyjeżdżamy całą rodziną ok 80km. Do takiego specjalisty warto pokonać taką trasę. Sympatyczne Panie z recepcji, zawsze uśmiechnięte i pomocne .
Katarzyna Dymko
Katarzyna Dymko
2023-10-23
Jestem zadowolona z efektów leczenia w Klinice dr Sobczak. Zgłosiłam się ze startymi zębami, problemami ze zgryzem oraz brakami w uzębieniu. Trafiłam pod opiekę fantastycznego specjalisty – dr Dariusza RYDZA. Po zabezpieczeniu zębów szyną, rozpoczęłam leczenie implantologiczne, a następnie doktor dokonał niewielkiej odbudowy zniszczonych zębów, które zostały podniesione i wyrównane. Finalnie odzyskałam komfort w gryzieniu jedzenia a przy okazji lepszy wygląd zębów. Doktor Dariusz RYDZ jest świetnym stomatologiem – protetykiem, mistrzem w swoim fachu. Profesjonalny i przy tym bardzo życzliwy. W 100% polecam klinikę i dr Dariusza RYDZA! Plus za meloradio w tle.

Inwestycja w piękny uśmiech to pewność siebie i lepsze samopoczucie.

FAQ - najczęściej zadawane pytania​

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Sobczak Concept®?
Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ile to kosztuje?

Koszt odbudowy wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie metodą Sobczak Concept® jest ustalany indywidualnie z lekarzem podczas bezpłatnej konsultacji. Podczas konsultacji wykonywane jest badanie stanu zdrowia jamy ustnej Pacjenta oraz tomografia komputerowa i skan wykonany skanerem wewnątrzustnym. Na podstawie tych badań, lekarz planuje leczenie. W specjalnym progranie planuje pozycje implantów, ich grubość, długość oraz kąt nachylenia, a także szablon chirurgiczny, przez który implanty zostaną wprowadzone dokładnie w zaplanowane przez lekarza miejsca. Podczas konsultacji Pacjent otrzymuje dokładny koszt leczenia w jego konkretnym przypadku. Cena obejmuje planowanie, wykonanie szablonu chirurgicznego, wprowadzenie implantów, łączniki protetyczne oraz most tymczasowy Sobczak Bridge™, który jest projektowany i wykonany w 100% cyfrowo w naszym własnym laboratorium protetycznym.

Ile czasu trwa leczenie metodą Sobczak Concept®?

Czas leczenia metodą Sobczak Concept® wynosi od 3 do 7 godzin. Zazwyczaj po ok. 1-3 godzinach od zakończenia części chirurgicznej, Pacjent może użytkować most tymczasowy.

Jaka jest różnica pomiędzy metodą Sobczak Concept®, a innymi metodami leczenia?

Sobczak Concept®

Inne metody
Zabieg planowany cyfrowo indywidualnie dla Pacjenta Pacjent jest “dostosowywany” do zabiegu poprzez np. redukcję kości
Czas zabiegu wraz osadzeniem na implantach mostu Sobczak Bridge™, to zazwyczaj ok. 3 – 6 godzin Czas zabiegu – ???

Implanty wprowadzane są bardzo precyzyjnie przez szablon chirurgiczny.

Superdokładny wycisk cyfrowy, wykonany skanerem wewnątrzustnym, przenosi sytuację w jamie ustnej Pacjenta prosto naszego laboratorium protetycznego

Pobierany jest klasyczny wycisk masą wyciskową
Odbudowa protetyczna – most Sobczak Bridge™ Inna odbudowa protetyczna – najczęciej proteza na implantach
Nie ma sztucznych dziąseł Most stanowi proteza, która jest osadzona na implantach
Wygląda i funkcjonuje jak zęby
Pozwala zachować dziąsła Pacjenta i idealnie do nich przylega
Superdokładny, bo zaprojektowany i wykonany w 100% cyfrowo

 

Dlaczego Sobczak Bridge™?

Sobczak Bridge™

Nie ma sztucznych dziąseł; Pozwala zachować dziąsła Pacjenta i idealnie do nich przylega; Wygląda jak zęby; Funkcjonuje jak zęby; Super-dokładny, bo zaprojektowany i wykonany w 100% cyfrowo.

Do czego prowadzi brak zęba?

Zęby trzonowe znajdujące się z tyłu naszej jamy ustnej pozwalają nam sprawnie gryźć pokarm i stabilizują wszystkie pozostałe zęby. Ich utrata odbiera oparcie kontaktującym zębom pozbawiając je naturalnej podpory, a w konsekwencji stabilizacji przez co te zaczynają się ruszać i przesuwać w kierunku luki. Długi czas funkcjonowania bez uzupełnienia protetycznego zwłaszcza przy braku kilku zębów może uniemożliwić ich późniejsze zastąpienie. Dodatkowo należy pamiętać, że zdrowe zęby stymulują kość i dziąsła zapobiegając tym samym zanikowi kości i opadaniu dziąsła. Istotna jest również kwestia estetyczna ponieważ zapadająca się kość sprawia, że podporę tracą wargi i policzki zapadając się i obiwsając. Zmianie ulegają także przyzwyczajenia żywieniowe. Im więcej zębów brakuje, tym większej ilości pokarmów unikamy obawiając się trudności związanych z ich przeżuwaniem. Wszystkie te czynniki pokazują jak ważne jest uzupełnienie nawet pojedynczych braków w celu uniknięcia postępujących negatywnych konsekwencji. 

Czym jest implant?

Implant to nowy korzeń zęb. Jest wykonany z tytanu, który zrasta się z kością tak, jak złamana kończyna i jest traktowany przez organizm jak jego integralna część.

Czym jest uzupełnienie protetyczne?

W przypadku Sobczak Concept® uzupełnieniem protetycznym jest most mocowany do implantów, który ma na celu zastąpienie brakujących lub wymagających usunięcia zębów. W przypadku tradycyjnego mostu, opartego na zębach Pacjenta, lekarz musi opracować sąsiadujące z luką zdrowe zęby w celu przygotowania filarów podparcia. Jednym z elementów, które odróżniają wykonywaną przez nas metodę od innych rozwiązań jest dobór materiałów. Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości ceramikę i podbudowy nie odróżniające się barwą i fakturą od tych, które możemy zauważyć na zdrowych zębach. Bardzo często stomatolodzy korzystają z uzupełnień z podbudową metalową, co z upływem czasu może doprowadzić do odsłonięcia przy dziąśle nieestetycznej, ciemniejszej linii metalu. To jeden z wielu powodów, dla których proponujemy tylko mosty pełnoceramiczne.

Kiedy stosuje się implanty?

Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w specjalnie przygotowanych stronach dotyczących zastosowania implantów w przypadku:

  • braków jednozębowych
  • braków wielozębowych
  • braków całkowitych 

Jakie zalety niesie za sobą zastosowanie implantu?

Uzupełnienia oparte na implantach stomatologicznych są niezwykle trwałe. Pozwalają na użytkowanie przez wiele lat, a przy zachowaniu odpowiedniej higieny i zasad użytkowania nawet do końca życia. Nie powodują konieczności szlifowania sąsiadujących zdrowych zębów, a ich utrzymanie w czystości jest tak samo proste, jak zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich biokompatybilnych materiałów ludzki organizm akceptuje je bez problemu umożliwiając bezproblemowe jedzenie i mówienie. Nowe zęby zachowują się dokładnie tak, jak prawdziwe, a ich wygląd jest zdrowy i w pełni naturalny. 

Kiedy najlepiej uzupełnić brak zębowy?

Zdecydowanie jak najszybciej po utracie zęba! Odbudowa we właściwym czasie pozwoli zapobiec nieprzyjemnym konsekwencjom i dalszym powikłaniom, które mają ogromny wpływ na pozostałe zdrowe zęby.

Co oznacza miękka dieta? Co mogę jeść po zabiegu Sobczak Concept®?

Specjalnie dla Państwa opracowaliśmy we współpracy z dietetykiem Zalecenia dietetyczne oraz przykładowe Przepisy na śniadanie, obiad, kolację oraz na małe przekąski. Smacznego:)

Dlaczego nie proteza?

Wielu Pacjentów jest zmuszonych do noszenia protez. Jednak przeszkadza im ogromny dykomfort związany z bólem, silnym odruchem wymiotnym albo po prostu wstydem. Wielu z nich nie nosi ich wcale, albo tylko wtedy, gdy już naprawdę nie mają innego wyjścia. Posiadanie protezy wpływa negatywnie na samopoczucie człowieka, często wykluczając go z życia społecznego.

Pacjenci, którzy korzystają z protez często narzekają na dokuczające resztki pokarmowe zalegające pod protezą, przez co może dojść do powstania odleżyn, które u większości powodują ból. Ucisk na tkanki, spowodowany użytkowaniem protezy prowadzi do stanów zapalnych w jamie ustnej, zaś dłuższe użytkowanie prowadzi do zaniku kości. To sprawia, że proteza przestaje pasować i zaczyna się ruszać, powodując jeszcze większy dyskomfort. Potrzebne jest potem ponowne dopasowanie protezy do nowych warunków, ale i tak później to wszystko się powtarza. Aż proteza nie ma się już na czym trzymać, a kości pozostaje na tyle mało, że w wielu przypadkach implantów nie da się już wprowadzić, albo potrzebne są dodatkowe zabiegi odbudowy kości.

Niedopasowana proteza zwiększa dyskomfort codziennego życia, negatywnie wpływając na jedzenie, mówienie. Dlatego też wybór protezy powinien być ostatecznością po sprawdzeniu wszystkich dostępnych alternatyw.

Najlepszym obecnie rozwiązaniem, najbardziej zbliżonym do naturalnych zębów, są implanty. Dzięki nim można odbudować zarówno pojedyncze braki zębowe, jak również wszystkie zęby. W przypadku bezzębia, zabieg Sobczak Concept® może przywrócić zęby, o których Pacjenci marzą. Zęby, które „wyrastają” z ich własnych dziąseł.

• Dzięki komputerowemu planowaniu, zabieg jest bardzo dokładny, rezultaty wspaniałe, a estetyka cudowna;
• Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i doświadczeniu lekarza, zabieg Sobczak Concept® jest całkowicie komfortowy.
• Komputerowa dokładność i szybkość.
• To wszystko przekłada się także na trwałość leczenia.

Dzięki zabiegowi Sobczak Concept® i doskonałemu planowaniu, podczas jednego zabiegu możliwe jest:

• usunięcie zniszczonych zębów;
• usunięcie stanów zapalnych, które powodują ból;
• wprowadzenie implantów;
• osadzenie na nich mostu,

który przede wszystkim:

• nie ma sztucznych dziąseł;
• pozwala zachować dziąsła pacjenta;
• idealnie przylega do dziąseł, dzięki czemu nie zbierają się pod nim resztki jedzenia;
• wygląda jak zęby;
• funkcjonuje jak zęby;
• jest superdokładny, bo zaprojektowany i wykonany w 100% cyfrowo!

Umów się na wizytę!

Klinika Gdańsk

Al. Grunwaldzka 505, II piętro,
80-320 Gdańsk

Klinika Radość

ul. Patriotów 245
04-852 Warszawa

Klinika Babice

ul. Okulickiego 5
05-082 Stare Babice

Umów się na wizytę!

Zadzwoń, z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Klinika Gdańsk

Al. Grunwaldzka 505, II piętro,
80-320 Gdańsk

Klinika Radość

ul. Patriotów 245
04-852 Warszawa

Klinika Babice

ul. Okulickiego 5
05-082 Stare Babice